wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

 

Dziesiątka Rajdów Strońskich (nawet 11) za nami czas więc wprowadzić do nich nowy element aby nieco je uatrakcyjnić i poszerzyć grupę uczestników. Postanowiliśmy więc zaproponować Wam trzecią trasę (po pieszej i rowerowej), którą nazwaliśmy

 

Jak wiadomo adrenalina to hormon, który odgrywa decydującą rolę w mechanizmie stresu, czyli błyskawicznej reakcji organizmu na zagrożenie, objawiające się przyspieszonym biciem serca, wzrostem ciśnienia krwi, rozszerzeniem oskrzeli, krtani, źrenic itd. Oprócz tego adrenalina podnosi poziom glukozy we krwi, a więc wszystko to, co jest potrzebne do wykonania szybszej reakcji i większego  wysiłku. Zatem będziemy starali się zwiekszyć jej wydzielanie u Uczestników tej trasy.

 

Główne elementy tej trasy to:

 • wspinaczka na skałach
  • zjazd po linie
   • most linowy przez rzekę

Trasa jest przygotowana dla uczestników, którzy nie posiadają doświadczenia, a także dotąd nie korzystali z takich elementów wspinaczkowych. Grupę prowadzi przewodnik górski, a elementy wspinaczkowe przygotowuje i przeprowadza profesjonalny alpinista. Warunki rejestracji i uczetnictwa poniżej programu trasy.

 

Sobota, 13 sierpnia 2022 r, godz. 12:00, spotkanie uczestników w Biurze Rajdu, obiekt Nad Stawami, Kletni 6f.

Dzień pierwszy to trening przed korzystaniem z elementów wspinaczkowych - odbędzie się on w Parku Linowym w Kletnie, to 3 trasy zawieszone na wysokości od 1,5m do 10m i  o różnym stopniu trudności. Przeszkody to kładki, mosty, liny U, zajazdy, tyrolka, skok tarzana i wiele innych. Każdy uczestnik zabawy ma zapewnione: wypożyczenie profesjonalnego sprzętu alpinistycznego, szkolenie instruktażowe, przejście trasy szkoleniowej, opiekę instruktora podczas przechodzenia przez trasy. ►Kliknij na miniaturę aby powiększyć.

 

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r,

 • zbiórka uczestników w (1) Biurze Rajdu, obiekt Nad Stawami, Kletni 6f, godz. 10:00 (bezpłatny parking),
 • lub (2) Lądek Zdrój, ul. Leśna 4A, parking przed Hotelem Trojan, godz. 10:30

W niedzielę, drugiego dnia Rajdu, po sobotnim treningu w Parku Linowym, będziemy sprawdzać nabyte umiejętmości alpinistyczne. Wyruszamy na trasę z miejsca zbiórki (2). Czeka nas prawdziwa wspinaczka na stanowisku Na Wędkę w rejonie Skalnej Bramy, na zboczu Trojana, a także zjazdy po linie i most linowy. To miejsce treningów zapalonych wspinaczy (zobacz tutaj lub pobierz PDF).

Weź ze sobą: mały plecak (ew. na spółkę z kimś), a w nim coś przeciwdeszczowego, wodę do picia, ew. coś z ubrania na zmianę. Ubierz się jak na wyprawę w góry: najważniejsze buty, najlepiej obejmujące kostkę, z twardą podeszwą antypoślizgową, będziesz wspinać się po skałach. Dasz radę, to nie będzie wyczyn ale i nie przedszkole. Przy okazji o rzut beretem jest punkt widokowy na Trojaku i ruiny zamku Karpień (o jego ciekawej historii opowie przewodnik).

 

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r, godz. 10:00, spotkanie uczestników w Biurze Rajdu, obiekt Nad Stawami, Kletni 6f.

W statnim dniu rajdu czeka nas wyprawa w nieznane. Po drodze mogą wystąpić niespodziewane przeszkody, ale już jesteś wprawionym wspinaczem, więc dasz sobie z nimi radę. Weź ze sobą - tak jak dzień wcześniej. Około godziny 15:00 uroczyste zakończenie Rajdu, posiłek sponsorowany przez Restauracje Puchaczówka i Nad Stawami, rozstrzygnięcie konkursów wiedzy o regionie, drobne upominki od sponsorów, rozdanie dyplomów uczestnictwa. I do zobaczenia za rok na kolejnych trasach Rajdu Strońskiego.

 

Ważne:

 • Uczestnikiem Rajdu na trasie Adrenalina może być osoba w wieku powyżej 18 lat, która dokonała rejestracji i wniosła opłatę za uczestnictwo. Osoby niepełnoletnie od ukończonych 16 lat mogą wziąć udział w towarzystwie opiekuna (wymagane potwierdzenie w Biurze Rajdu) lub na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Zgłoszenie uczestnictwa oznacza potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem Rajdu i zobowiązniem do jego przestrzegania.
 •  
 • Należy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi Rajdu (Menu: Rajd Strońki > 11. Rajd, Informacje organizacyjne).
 •  
 • Zgłoszenie udziału na trasę Adrenalina za pomocą Formularza Uczestnika wraz z dokonaniem wpłaty kwoty 25 zł za uczestnictwo na podany w nim raczunek bankowy. Na adres emal podany przez Uczestnika  w formularzu będą przesyłane bieżące informacje dotyczace ewentualnych zmian w programie (np. pogoda).
 •  
 • Istnieje możliwość zgłoszenia udziału na trasę Adrenalina w dowolnym dniu trwania rajdu, ale wyłącznie w Biurze Rajdu. W tym przypadku opłata za uczestnictwo wynosi 40 zł i jest płatna wyłącznie gotówką.
 •  
 • Pracujemy nad pozyskaniem środków na organizację transportu w dniu 14.08.22 z Kletna do Miejsca Spotkania 2 w Lądku Zdroju (patrz mapka powyżej). Pomożecie nam rozwiązać ten problem dokonując wcześniejszej rejestracji online. Zanim to się stanie dojazd planuj we własnym zakresie.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji podobnego programu (kliknij aby powiększyć obraz).

 

 

Organizatorzy
Partnerzy

Sponsorzy Główni Sponsorzy

 

 

2023-05-15 12:11:52

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs