wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

Rajd 2021 - Kamienica

Nasz Jubileuszowy 10. Rajd Stroński w tym roku ma swoja bazę w Stacji Narciarskiej Kamienica (Kamienica 1a). Powracamy tam po Raju Pstrąga w Goszowie i Nad Stawami w Kletnie w poprzednich latach. Jak zwykle spotykamy się w połowie sierpnia, w dniach od 13. (piatek) do 15. (niedziela).

Na trasy wyruszamy z przewodnikami. Grupa piesza z Robertem Sadko (pierwszy raz z nami), a rowerowa tradycyjnie z Pawłem Dywańskim. To oni opracowali trasy, które niebawem Wam zaprezentujemy. Na trasy wyruszamy:

  • w piatek 13 sieronia o godz. 12:00
  • w sobotę 14.08 i w niedzielę 15.08 o godz. 10:00.

Wprawdzie wszyscy o tym wiedzą, ale przypominamy o wygodnych butach, stosownym ubraniu wraz z czymś przeciwdeszczowym, z małym plecaczkiem z wodą, kanapką i innymi drobiazgami, które uznacie za stosowne i potrzebne. Fotografujecie, podejślijcie nam swoje zdjęcia na rajd@snieznik.pl. Zrobimy mały konkurs, a jurorami będą odwiedzający obiekt CETiKu w Stroniu.

Dwie ważne informacje: poznajcie Regulamin Rajdu oraz na wszelkki wypadek ubezpieczie się.  Zasadą jest, że na trasach poruszamy sie w grupie. Jeśli w którymś momencie zamierzacie odłączyć sie od grupy - powiadomcie przewodnika. Pamiętajcie jednak, że z przewodnikiem dowiecie się więcej o naszej przyrodzie, a taki jest m.in. cel Rajdu. Poza tym możecie wziąć udział w konkursie wiedzy o górach i regionie. Na zakończeniu Rajdu ci, którzy uzbierali najwięcej kuponów, otrzymaja upominki, a wszyscy uczestnicy znaczek rajdowy i dyplom uczestnictwa. To miłe pamiatki z Waszych dokonań.

Na zakończenie Rajdu przygotowaliśmy, poza tym co wyżej, także posiłek. Będzie zupa, grill, tradycyjnie smalec, chleb, ogórki. Dostarczy to nam Restauracja Puchaczówka. Będzie okazja do wymiany wrażeń, opinii i podtrzymania znajomości - no jeszcze nie po pandemii, ale może u jej schyłku.

Informacje organizacyjne:

  • W Rajdzie mogą wziąć samodzielny udział osoby pełnoletnie. Młodsi powinni posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów, bądź uczestniczyć z takimi osobami.
  • Biuro Rajdu mieścić się będzie w obiekcie Stacji Narciarskiej Kamienica gdzie, aby być uczestnikem Rajdu należy się zarejestrować oraz uiścić opłatę za uczesrtnictwo w Rajdzie w kwocie 15 zł, od 11 lat, mimo inflacji niezmienną, dzieki naszym Sponsorom (poniżej pokazujemy ich). Osoby poniżej 18 lat oraz powyżej 60 mogą dobrowolnie dorzucić się do tej składki. W Biurze pobierzecie znaczek rajdowy oraz dostarczone nam przez Gminę materiały informacyjne.
  • Wyjścia na trasy podane są wyżej. Pieszo lub na rowerze ale zawsze z przewodnikiem.
  • Zakończenie Rajdu też w Kamiency około godz. 15:00 w niedzielę, jak już wszyscy tam dotrzemy. W piątek i sobotę rozstajemy się po zakończeniu trasy.
  • Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Masyw Śnieżnika przy współpracy Strońskiej Grupy Rowerpwej oraz Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury, CETiK w Stroniu Śląskim.
  • Stacja Centralna Grupy Sudeckiej GOPR w Wałbrzychu tel. alarmowy: 601 100 300 lub 985. Telefon do Stacji Nafciarskiej Kamienca:  74 814 32 85

 

Sponsorzy Główni Sponsorzy