wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

 

8 Stroński Rajd Turystyczny w Masywie Śnieżnika, Górach Bialskich

z wypadem w Krowiarki i podnóże Gór Złotych

Kamienica, 10 - 12 sierpnia 2018 r.

8 Stroński Rajd w Masywie Śnieznika, Górach Bialskich i Złotych. Start i meta tras w Kamienicy [4 km od Stronia śląskiego.]

GPS: 50°15'06.4"N 16°53'11.7"E;

Google: 50.251778, 16.886577

Link do mapy: kliknij

Nasz rajd to wędrówka: piesza aby spokojnie przyjrzeć się otaczającej naturze lub rowerowa aby zobaczyć więcej no i szybciej. Nie ma tu wyścigów, downhillu rowerowego. To zorganizowana wyprawa piesza i rowerowa z celem poznawczym.

Rajd odbywa się w grupach z przewodnikiem po to aby poza patrzeniem dowiedzieć się i zobaczyć więcej.
Rajd rowerowy podobnie. Przewodnicy PTTK Oddziału Stronie Śląskie.wybiorą najciekawsze ścieżki, poprowadzą do wyjątkowych zakątków.

 
 

Możesz to wszystko zobaczyć sama/sam ale możesz nie dowiedzieć się skąd wziął się słonik na Śnieżniku, przeoczysz jaskinię na ścianie kamieniołomu. Przewodnik o tym nie zapomni. Co więcej. Możesz wziąć udział w konkursach z nagrodami, które ufundowali nasi sponsorzy.
Kierownikiem Rajdu kolejny już raz jest Pani Agnieszka Gawron, którą liczna grupa naszych stałych już Gości doskonale pamięta. Spotkacie ją Państwo w Biurze Rajdu

O informacje pytaj mailem rajd@snienzik.pl


Opinie o Masywie Śnieżnika

 Masyw Śnieżnika zgodnie uznawany jest za najwartościowszy pod względem walorów naturalnych fragment polskich Sudetów. Walory te z pewnością predestynowałyby go do ochrony w ramach parku narodowego.

Trasy są dobrze oznakowane, wyposażone w liczne wiaty wypoczynkowo-piknikowe, a w ciekawszych miejscach umieszczone są tablice z informacją o występujących tu charakterystycznych lub osobliwych zjawiskach geologiczno-przyrodniczych. Informacje są zróżnicowane, przekrojowe i starannie opracowane, zainteresują kompletnego laika, a i "wtajemniczony" dowie się z nich z pewnością wielu nowych rzeczy. (przewodnik.onet.pl).              

 Już trzeci raz wybrałem się w bajeczny wręcz zakątek Polski jakim jest Masyw Śnieżnika. Tym razem w górskiej wyprawie towarzyszył mi mój sześcioletni syn Jakub. Szlaki i atrakcje jakie kryje ta część Sudetów Wschodnich są znakomite. (Paweł Wężyk)

Nie byłem jeszcze (Tam geografowie organizują obozy integracyjne) Ale być muszę! (Marcin Nowak, komentarz)

Świetny materiał (o reportażu p. Pawła Wężyka). Autorowi zazdroszczę widoków, tych prawdziwych, nie tych ze zdjęć. To jest zupełnie co innego - widzieć to naprawdę. Kto wie, może się "skuszę" tego lata? A zdjęcia bardzo dobre - świetne wykadrowane, urzekające. (Katarzyna Enerlich, komentarz)

 


Opis tras, mapki i wszystko o rajdzie - w kolejnych zakładach. Jeśli czegoś nie znajdziesz, wyślij nam zapytanie na adres: rajd@snieznik.pl. Wszystko dostaniesz na maila. Zapraszamy.

 

 

Organizatorzy Partnerzy
  Sponsorzy Główni
Fundatorzy nagród

 

2018-08-01 14:04:03

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaNoclegiGastronomia8 Rajd StrońskiSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs